Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Laudamotion otvára nové priame linky]
16.12.2018
Laudamotion otvára nové priame linky

Z letiska Viedeň Schwechat pribudne ďalších 8 priamych spojení za skvelé otváracie ceny. 

 

viac
[Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!]
05.09.2018
Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!

Nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion ponúka aj v jesenných termínoch veľmi lacný spôsob, ako si predĺžiť leto.

viac
[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac

Doprava vo Washingtone

20MAY-124.JPG

Hromadnú dopravu v meste Washington zabezpečuje spoločnosť Washington Metropolitan Area Transport Authority. Aké iné spôsoby dopravy možno zvoliť pri návšteve tohto mesta?

Union Station je hlavná železničná stanica a nachádza sa neďaleko Kapitolu. Premávajú tu aj diaľkové spoje – Amtrak, prímestské spoje Maryland (MARC) a Virgínia (VRE). Po meste sa možno pohybovať aj autom, avšak tento spôsob dopravy sa veľmi neodporúča.

 

Washington Area Transit Authority

Táto firma prevádzkuje 5 liniek metra, a tiež autobusové linky. Tento systém je z hľadiska komfortu a efektívnosti dopravy veľmi dobrý. Deti do 4 rokov majú dokonca dopravu zdarma. Viac informácií hľadajte aj tu.

Existuje aj tzv. Tourmobile Sightseeing Trams – to je autobus, ktorý každodenne vyráža spolu s turistami na výlety. Máte tak možnosť vidieť vyše 40 historických pamiatok. Lístky si možno zakúpiť buď priamo u vodiča alebo v tzv. Tourmobile booths. Pozor si treba však dať na to, že v cene lístka nie je zahrnuté vstupné do jednotlivých pamiatok.

 

METRO

Metro má päť liniek podzemných dráh, odlišujú sa farbou, existuje červená, oranžová, zelená, modrá a žltá. Stretnete sa aj s názvom Metrorail. Jednotlivé linky premávajú po meste ale niektoré jazdia aj do Marylandu a Virgínie. Cena cestovného lístka závisí od zóny, v ktorej cestujete.

Existujú jednodňové lístky tzv. Metrorail Pass, potom sedemdňové lístky Fast Pass, ktoré poskytujú neobmedzené cestovanie počas siedmich dní. Ďalej existuje tzv. jednodňový regionálny lístok One – day Pass, ktorým môžete neobmedzene počas dňa cestovať autobusom. No a napokon ešte poznáme tzv. Metrorial/bus, ktorý je platný od nedele do soboty a umožňuje cestovať tzv. metrobusom aj podzemnou železnicou.

V okolí mesta premáva tzv. DC Circulator, ktorý premáva aj zo stanice Union Station k Georgetownu.

Georgetown Metro Connection bus jazdí zo stanice Rosslyn Metro k Dupont Circle Metro Station a táto linka vedie cez srdce Georgetownu.

 

AUTO

Na prenájom auta potrebujete vodičský preukaz, vek nad 25 rokov a poistenie zodpovednosti. Keď ste ochotní si priplatiť, tak vám prenajmú auto aj v prípade, že váš vek sa pohybuje v rozpätí 21 – 24 rokov. Mnoho požičovní áut nájdete priamo v centre mesta. Cestovanie autom sa však nie veľmi odporúča, dôvodom je vraj neprehľadný systém mesta, časté uzávierky ciest, a tiež veľmi časté prejazdy vládnych kolón. Pokiaľ by ste mali platiť akúkoľvek pokutu, budete si musieť siahnuť hlbšie do vrecka a pokiaľ včas nezaplatíte, tak ceny sa môžu niekoľkonásobne zvýšiť.

 

TAXI

Taxíky premávajú vo Washingtone podľa zónového systému, nepoužívajú taxametre. Sú to vyššie doplatky za každého dodatočného pasažiera, a tiež za jazdu cez víkend, v ranných hodinách či počas jazdy v časoch dopravnej špičky.

 

BICYKEL

Na bicykli isto nejazdite po Washingtone v čase dopravnej špičky, ale určite sa odporúča jazdiť pozdĺž rieky Potomac, kde nájdete množstvo príjemných cyklistických cestičiek. Jedna z požičovní, kde si možno bicykle požičať je Better Bikes či Bike the Sites (tá organizuje aj výlety na bicykloch)

 

LOĎ

Poznávať krásy Washingtonu možno aj z lode, počas 50 minútového výletu na lodi Nightingale II., ktorej prevádzkovateľom je Capitol River CRuises. Alebo máte možnosť využiť druhý variant, a to je výlet na člnoch prostredníctvom C a O Canal Boat Rides.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

 

Vyberte si lacné letenky do Washingtonu:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent