Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Chystáte sa na Sardíniu? Z Bratislavy môžete letieť aj na jeseň a v zime]
22.07.2019
Chystáte sa na Sardíniu? Z Bratislavy môžete letieť aj na jeseň a v zime

Kým doteraz ste si do talianskeho Alghera mohli zaletieť len v letnej sezóne, tento rok si môžete dovolenku užiť aj mimo hlavnej sezóny. Írsky dopravca Ryanair v zimnom letovom poriadku pridal linku na Sardíniu.

viac
[Láka vás Ázia? Letenky do Hong Kongu už od 339 €]
17.07.2019
Láka vás Ázia? Letenky do Hong Kongu už od 339 €

Štát v štáte, ktorý ponúka pre turistov skvelú kuchyňu, zábavu, búrlivý nočný život, šialenú dopravu ale aj krásnu prírodu - to je Hong Kong.
 

viac
[Výpredaj od Ryanairu: Letenky už od 24 €]
15.07.2019
Výpredaj od Ryanairu: Letenky už od 24 €

Ako Slováci máme veľkú výhodu – poloha Slovenska nám umožňuje lacno cestovať nielen z Bratislavy, ale aj z Brna, Viedne či Budapešti.

viac
[Wizz Air spúšťa linku z Budapešti do ruskej Kazane]
10.07.2019
Wizz Air spúšťa linku z Budapešti do ruskej Kazane

Maďarský nízkonákladový dopravca Wizz Air si pripravil pre cestujúcich prekvapenie – ponúka im priamy let medzi Budapešťou a ruským mestom Kazaň.

viac
[Ryanair má nové linky z Corku, medzi nimi aj Budapešť]
08.07.2019
Ryanair má nové linky z Corku, medzi nimi aj Budapešť

Letisko Cork je najrýchlejšie rastúce letisko v Írsku a svoju reputáciu si potvrdzuje aj najnovším prírastkom. K súčasným 50 linkám pribudlo z letiska osem nových destinácií.

viac

Pamiatky vo Washingtone

DSC01082.JPG
DSC01082.JPG

Hlavné mesto USA miestami priam dýcha históriou, bolo a je dejiskom mnohých významných politických a kultúrnych podujatí. Asi najväčším lákadlom je sídlo prezidenta – Biely dom, ale určite je tu veľa iných miest, ktoré stojí za to vidieť.

BIELY DOM

Biely domje známy predovšetkýmako sídlo prezidenta. S jeho výstavbou sa začalo v roku 1792 a bol postavený v gregoriánskom štýle. V roku 1800 sa do neho už aj „nasťahoval“ nový prezident John Adams a od tohto obdobia tu býva každá rodina prezidenta USA. V tomto čase sa do Washingtonu presťahovala aj vláda. Prvý príhovor prostredníctvom rádia bol z Bieleho domu uskutečnený v roku 1925 prezidentom Calvinom Coolidgom. Ako sme už spomínali v časti o histórii, tak Biely dom pohltili plamene a bol niekoľkokrát prestavaný. V súčasnosti sa v tomto dome nachádza 132 miestností, 32 kúpeľní, 7 schodíšť a tri výťahy. Vstup do Bieleho domu je zdarma, avšak je možný len na základe pasu od kongresmana alebo pasu pre zahraničných návštevníkov s povoloním od ich ambasády. Biely dom navštívi ročne aj viac než milión návštevníkov. Viac infromácií hľadajte tu.

 

FRANKLIN DELANO ROOSEVELT MEMORIAL

Tento pamätník bol postavený pri príležitosti vzdania úcty 32. prezidentovi USA, za to, čo vykonal pre krajinu. Tento pamätník je ohradený stenami zo šedej žuly. V okolí sa nachádza aj park a malé vodopády. Nájdete tu aj bronzovú sochu Eleonóry Rooseveltovej. Vstup je bez poplatku. Viac info nájdete tu

 

LINCOLNOV PAMäTNÍK

Tento pamätník sa nachádza v budove pripomínajúcej grécky Pantheon. Skladá sa z 36 stĺpov, čo signalizuje počet štátov Licolnovej únie. Vo vnútri sa nachádza socha sediaceho prezidenta, ktorá meria 5,8 m. Na stene sa nachádza aj vytesaná aj inauguračná reč. V tomto mieste sa koná množstvo slávnych prejavov a pamätník sa niekoľkokrát objavil aj vo filmoch. Práve na tomto mieste predniesol Martin Luther King v roku 1963 svoj slávny prejav. Vstup je bez poplatku.  Pre viac info kliknite sem.

 

KOREAN WAR VETERANS MEMORIAL

Tento pamätník bol postavený ako znak úcty veteránom kórejskej vojny. Nájdete ho v blízkosti Lincolnovho pamätníka. Ako materiál na jeho stavbu bol použitý mramor a vápenec a bol postavený na základe finančných darov. Dominuje mu socha bojujúceho vojaka so zástavou, ktorá má výšku 5,8 metra, nápis Freedom is not free, a tiež vyrytý zoznam 58 209 Američanov, ktorí padli vo vietnamskej vojne alebo sú nezvestní. Obdivovať tu tiež môžete 19 sôch vojakov v nadľudskej veľkosti. Vstup je bez poplatku. Táto pamiatka bola otvorená v roku 1982 a tvorí ju 70 navzájom oddelených panelov.  Viac informácií hľadajte tu.

 

 

THOMAS JEFFERSON MEMORIAL

Pamätník Thomasa Jeffersona pripomína grécky chrám. Dominantou je obrovská bronzová socha stojaceho Jeffersona, ktorá stojí na čiernej žule pochádzajúcej z Minnesoty. Pomník obkolesený čerešňami pozdĺž Tidal Basin. Určite zaujímavý zážitok budete mať, ak toto miesot navštívite v noci, je totiž krásne osvetelené. Vstup je bez poplatku. Viac info hľadajte tu.

 

WASHINGTONOV PAMäTNÍK (WASHINGTON MONUMENT)

Tento pamätník vzdáva úctu prvému prezidentovi USA G. Washingtonovi, jeho história sa datuje od roku 1885. Tento pamätník má 169 m a výťahom sa možno dostať až na samý vrchol, z ktorého sa vám naskytne určite impozantný pohľad na okolie. Nájdete tu tiež množstvo informácií o histórii či stavbe pamätníka. Pre viac info kliknite sem.

 

UNITED STATES CAPITOL

S Bielym domom je Kapitol prepojený hlavnou triedou Pennsylvania Avenue. S Washingtonských pamätníkom ho zase spája trojkilometrový park National Mall, v ktorom sa konajú oslavy Dňa nezávislosti. Konajú sa tu schôdze Zákonodarného zboru Spojených štátov amerických, ktorý sa skladá zo Snemovne reprezentantov a Senátu. Stavba je charakteristická najmä vysokou kopulou. Jej stavba začala v roku 1793 a pokračovala do roku 1800. Hlavným architektom stavby bnol Wiliam Thornton. Od svojho vzniku Kapitol niekoľkokrát zmenil svoj vzhľad. Súčasťou areálu (ktorý má rozlohu 1,11 km2 je aj botanická záhrada United States Botanic Garden, National Mall and Memorial Parks – čo je komplex parkov, pamätníkov a športovísk. Viac info získate tu.

 

TREASURY BUILDING

V podzemí tejto budovy boli tlačené americké doláry, je postavená v gréckom slohu a jej ozdobou sú zlaté orly.  viac info hľadajte tu.

 

WASHINGTON NATIONAL CATHEDRAL

Ide o národnú katedrálu, ktorá bola postavená pri príležitosti odlúčenia štátu od cirkvi. Veľa ľudí ju nazýva aj najkrajším kostolom v Amerike. Viac sa o tomto kostole získate tu

 

BASILICA OF THE NATIONAL SHRINE OF THE IMMACULATE CONCEPTION

Je to najväčší katolícky kostol na západnej pologuli. Má kapacitu asi 6000 ľudí. Viac sa dozviete tu

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Washingtonu:

FOTOGALÉRIA


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Washington Viedeň [obojsmerná letenka] United 419,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent