Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 6309 prečítaní
Atrakcie v Sydney
Pridané dňa: | 5817 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 6716 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 4992 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 6438 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Najrýchlejšie rastúce letisko na svete? Hľadajte ho v Kambodži]
21.03.2019
Najrýchlejšie rastúce letisko na svete? Hľadajte ho v Kambodži

Cestovanie ešte nikdy nebolo tak jednoduché a dostupné. Vďaka lacným letenkám a dostupnosti aj tých najvzdialenejších kútov sveta letiská po celom svete každoročne praskajú pod náporom miliónov turistov.

viac
[Laudamotion otvára nové priame linky]
16.12.2018
Laudamotion otvára nové priame linky

Z letiska Viedeň Schwechat pribudne ďalších 8 priamych spojení za skvelé otváracie ceny. 

 

viac
[Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!]
05.09.2018
Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!

Nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion ponúka aj v jesenných termínoch veľmi lacný spôsob, ako si predĺžiť leto.

viac
[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac

Atrakcie vo Washingtone

FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION (FBI)
FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION (FBI)

Vo Washingtone sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ktoré určite stoja za to, aby ste ich navštívili. Nechajte si inšpirovať aspoň niektorými.

FEDERAL BUREAU OF INVESTIGATION (FBI)

Ak vás zaujíma všetko okolo tajných služieb, tak určite navštívte toto miesto. Môžete si tu pozrieť laboratóriá, v ktorých pracujú vedci, a tiež sa dozvedieť niečo z histórie špeciálnych agentov a samozrejme dozvedieť sa čo to aj o „výzbroji“ týchto ľudí. Vstup je bez poplatku.

 

NATIONAL MALL

V National Mall, zelenom trojkilometrovom parku nájdete množstvo monumentov a inštitúcií. Park sa tiahne od US Capitol po Washington Monument. Pôvodne tu mala byť široká avenue s meštiackymi domami, nedostatok financií vznikol len otvorený priestor, no do začiatku 20. storočia bolo práve v strednej časti tejto metropoly postavených množstvo budov, pamätníkov a inštitúcií, ktoré boli spojené záhradami a tie dali podobu neskoršiemu Mall. Hlavná promenáda býva dejiskom rôznych festivalov a osláv. Symbolom tohto parku sú čerešňové stromy, ktoré sú darom Japonska z roku 1912. Určite si vás získa krásnym prostredím, kvetinovými záhonmi, fontánami a tým, že je tu v podstate na jednom mieste skĺbený relax aj kus histórie.

 

SMITHSONIAN INFORMATION CENTER

Toto centrum sídli v budove, ktorá sa nazýva aj Castle a je pre ňu charakteristické, že je vystavená z červeného pieskovca. Nájdete tu dve divadlá, rôzne elektronické informačné mapy, prípadne dotykovú obrazovku. Zaujímavým lákadlom tohto miesta je aj model Washingtonu a krypta Jamesa Smithsona. Vstup bez poplatku.

 

NATIONAL ZOOLOGICAL PARK

Svetoznáma ZOO je súčasťou Smithsonovho inštitútu. Charakteristická preň je socha leva strážiaceho jeho vchod. Vznik tejto ZOO sa datuje rokom 1889 a je domovom mnohých živočíšnych druhov, pričom sa snaží čo najvernejšie „napodobniť“ ich pôvodné životné prostredie. Zaujímavosťou sú aj vzácne druhy zvierat tropických dažďových pralesov. Vstup je bez poplatku. http://nationalzoo.si.edu/

 

 

ARLINGTON NATIONAL CEMETERY

Tento najväčší americký národný cintorín sa nachádza neďaleko Lincolnovho pamätníka. Miesto posledného odpočinku tu našlo viac ako 260 000 amerických vojakov, ktorí za túto zem nasadili svoje životy. Svoj posledný sen tu sníva aj prezident John F. Kennedy a boxerský šampión Joe Luis. Vstup na cintorín je bez poplatku.

 

GEORGE WASHINGTON´S MOUNT VERNON ESTATE AND GARDEN

Asi 26 km od metropoly vo Virginii sa nachádza statok s rozlohou 200 hektárov, na ktorom bývali George a Martha Washingtonovci. Nachádza sa tu ich obydlie, hrobka, pamätník, záhrady a reštaurácia. Na statok sa dostanete po rieke.

 

DIVADLÁ

Kto miluje vážnu hudbu a divadelné umenie ako také, tak si na svoje príde v Kennedy Center, kde sa koná množstvo predstavení a koncertov. Experimentálnemu a súčasnemu divadlu sa venujú v Arena Stage. Vo Washingtone existuje aj tzv. národný park venovaný divadlu, hudbe, opere, baletu a je vzdialený len 20 minút a dostanete sa sem autobusom.

 

ŠPORT A NÁKUPY

Vo Washingtone si na svoje isto prídu aj milovníci športu. Tí, ktorí majú radi futbal pre tých sú tu zápasy amerického futbalu Washington Redskins, ale ťažko naň zohnať lístky, už lepšie je to s klubom DC United. Milovníci baseballu sa môžu pokochať hrou tímu Washington Nationals. 

Domovom basketbalových tímov Washington Wizards a ženského tímu Mystics je štadióhn v centre Verizon Center. No a aby sme nezabudli na milovníkov hokeja, tak tých tu čaká hokejový klub NHL Washingston Capitals.

Nákupochtivých možno zaujmú trhoviská či kvalitné obchody s knihami. Obchody so značkovými vecami ako Neiman Marcus, Gucci, Dior či Versace sa nachádzajú v obchodnom centre Chevy Chase Pavilion a okolo Mazza Gallerie. Každú nedeľu je otvorené aj trhovisko Easter Market, kde si môžete zakúpiť knihy a rôzne umelecké predmety či výrobky remeselníkov, a tiež čerstvé ovocie či zeleninu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Washingtonu:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent